Farma Fojtov
Od roku 2001 hospodaříme na úpatí Krušných hor v rámci ekologického zemědělství.
Specializujeme se na ekologický chov koní, ovcí, koz a krav bez tržní produkce mléka.

Služby

Farma Fojtov poskytuje služby z oblasti agroturistiky a zemědělství. Zabýváme se chovem skotu a ovcí na maso. Nabízíme rekreační i sportovní ježdění na koni včetně ustájení koní. Zajišťujeme i přepravu koní. Nejen jezdeckým klubům nabízíme prodej sena a slámy, sekání a lisování sena. V zastoupení pro Karlovarský kraj prodáváme podestýlky Granofyt (100% granulovaná pšeničná sláma).

Agroturistika.

Přijeďte se odreagovat na farmu v poklidném prostředí Fojtova. Farma se nachází 10 km od Karlových Varů směrem na Nejdek. Velká rozloha luk, lesy plné zvěře a hub, množství potůčků a říček tvoří panenskou přírodu Krušných hor. Načerpejte síly v prostředí farmy třeba procházkami v krásné krajině. Na vyjížďce můžete zahlédnout stádo srnek či laní ale i divoká prasata. A možná nejen děti vezmou za vděk fotografováním se zvířaty nebo v sedle na koních.

Jezdectví.

Zájemcům o jezdectví nabízíme vyjížďky na koních do okolí, výcvik jízdy na koni i individuální tréninky pod vedením zkušeného trenéra - mistra republiky ve všestrannosti. Pokud nemáte koně ale máte sportovní ambice nabízíme sportovní koně pro parkur a drezuru do pronájmu, ustájené přímo na farmě . Nabízíme i individuální tréninky kvalifikovaným trenérem či instruktorem jezdectví se sportovními zkušenostmi.

Máte zájem o vlastního koně a nevíte, co to obnáší? – Nabízíme pronájem rekreačních koní, kteří Vám pomohou si vyzkoušet, jaké je to být majitelem koně. Chcete koupit či prodat koně? – Nabízíme zprostředkování prodeje či nákupu sportovních i rekreačních koní.

Pokud však nemáte dostatek finančních prostředků na nákup vlastního koně, můžete si u nás vybrat koně a nejprve ho pronajmout na dohodnutou dobu a v případě zájmu o koupi započítáme již zaplacený pronájem do kupní ceny nebo můžete koně formou pronájmu postupně splácet.

Majitelé koní mohou využít další možnosti, kterou nabízíme a to je celoroční ustájení koní s kompletní péčí jako je čištění stájí, koní i tréninky. Dále nabízíme členství v jezdeckém klubu. Možnost pravidelného docházení za měsíční poplatek, složení zkoušek ZZVJ, účast na závodech a to, jak na úrovni hobby, tak i oficiálních jezdeckých závodech. Výcvik jízdy na koni pro úplné začátečníky i pro pokročilé jezdce. Možnost vyjížděk do přírody s využitím soukromých pozemků farmy.

Majitelům koní a členům oddílu jsou k dispozici:

 • písková jízdárna,
 • prostorná sedlovna a šatna,
 • klubovna se sociálním zařízením,
 • zděné stáje pro cca.18 koní,
 • venkovní boxy pro ustájení až 7 koní,
 • hala 24 x 72 m,
 • a rozlehlé výběhy pro celoroční užívání (v zimním období se senem).

Jezdecká škola.

Nabízíme kurzy ježdění a péče o koně od A až do Z. Kurzy jsou pro děti školního věku i dospělé, od začátečníků až po pokročilé jezdce. K dispozici venkovní jízdárna, jezdecká hala, příjemný terén a prostředí na vyjížďkách.

Školička pro malé

 • určena pro děti 6-12 let. Příprava pro budoucí jezdce.

Děti projdou, jak teoretickou výukou péče o koně (čistění, krmení, základní pojmy a názvosloví v jezdectví atd), tak i praktickou výukou, kde bude probíhat cvičení rovnováhy sedu při jízdě na ponících i prostorová orientace na jízdárně.

Kurzy pro jezdce začátečníky

 • teoretická část ( popis koně, popis výstroje)
 • praktická část (základ ježdění prováděný na lonži - správný sed jezdce, vedení koně v kroku, v klusu – vysedání.)

Kurzy pro středně pokročilé

 • základy pravidel jezdeckého sportu, práce na jízdárně ve všech chodech, práce na kavaletách či skocích.

Kurzy pro pokročilé

 • příprava na absolvování zkoušek ZZVJ (zkoušky základního výcviku jezdce), případně sportovní soutěže.)

Kurzy pro sportovce

 • tréninky pod vedením licentovaného instruktora jezdectví či trenéra s vlastní výkoností (parkur, drezura a všestrannost na úrovni T)

Ustájení koní.

O možnostech a cenách ustájení koní nás kontaktujte. Rádi Vám poskytneme detailní informace a připravíme vám nabídku individuálně přizpůsobenou potřebám Vašim i Vašeho koně :) .

Přeprava koní.

Jsme držiteli osvědčení přepravce zvířat.

Nabízíme:

 • pronájem vleku na koně,
 • přepravu koní vlekem (kapacita pro dva koně, cena po dohodě, v případě delších tras možnost slevy)

Chov skotu.

Chováme v ČR nejrozšířenější masné plemeno Charolais, které vyniká velmi dobrým růstem, vysokým přírůstkem a nízkým podílem tuku v mase. Proto je maso tohoto plemene dobře stravitelné a v gastronomii oblíbené.

Chov jehňat.

Chováme jehňata. Prodáváme čerstvé jehněčí maso. Podle přání vám maso připravíme a naporcujeme.

Sportovní rybaření.

Nabízíme sportovní rybaření v klidném prostředí na rybnících s čistou vodou o rozloze cca. 4,5 ha. Lovit můžete na umělé i přirozené nástrahy. Lovenou rybou jsou: kapr, štika, lín, cejn.

Přijeďte si k nám odpočinout od každodenního shonu.

Internetové prezentace Benefitweb.cz